Sport

Duka e Cako mblidhen për “Shqipëri-Serbi”: Ja masatBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:51 - 22/09/15 |
b.f

TIRANË– Drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako priti në një takim Presidentin e Federatës Shqipatre të Futbolit Armando Duka, ku ishin të pranishëm dhe Drejtori për Sigurinë Publike, Altin Qato si dhe Sekretari i Përgjithshëm i FSHF, Ilir Shulku. Takim kishte në fokus koordinimin e masave për ndeshjen Shqipëri -Serbi që do zhvillohet në “Elbasan Arena”.

Çako ka theksuar se masat janë të shumëllojshme, nga toka dhe nga ajri. Ndërsa Duka tha se lista me të gjithë emrat e tifozëve që kanë blerë biletë për në stadium do t’i dorëzohet policisë së shtetit. Në takim u vendos që një grup nga Polica e Shtetit dhe një grup nga Federata Shqiptare e Futbollit të bëjnë riguanicionin e stadiumit dhe të ambienteve përreth duke përcaktuar në vend edhe masat konkrete për gjithë pikat e paraqitura në planin e masave.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas