Aktualitet

“Duhet organizim i fuqishëm!”,Berisha: Fati i zgjedhjeve varet nga puna në çdo seksionBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:40 - 20/12/22 |
Opi Nion

Kreu i PD, Sali Berisha, në mbledhjen e sotme të Këshillit Kombëtar, deklaroi se organizimi i  PD është përcaktues në betejën per zgjedhjeve lokale.

Berisha theksoi se duhet një organizim i fuqishëm, ndaj dhe shtoi ai, duhet të fillohet menjëherë nga puna në çdo seksion.

 “Ky organizim është përcaktues sot për betejën elektorale, ne hyjmë në betejë elektorale se ne nuk heqim dorë kurrë nga zgjedhjet. Bojkotimi i zgjedhjeve nga ana jonë është “forbidden”, i ndaluar. Organizimi ynë në nivel seksioni, nga lufta që ne duhet t’i bëjmë fiktivitetit, njohuritë, mbi funksionalitetin e çdo seksioni, në çdo seksion përcaktohet fati i betejës tonë, çdo seksion është një qendër votimi.

Kjo do të thotë se çdo anëtar ka një vend kryesor, dhe ai vend është seksioni. Të zbresim te seksioni, të takohemi, të bëjmë bilance, të riorganizohemi. Ne me këtë mund të kompensojmë dhe të përballemi me regjimin, ndaj dhe kandidatët i kemi, i kemi zgjedhur në mënyrën më demokratike, kundërshtari është i tmerruar nga procedurat që kemi ndjekur por këto nuk mjaftojnë!

Duhet organizim i fuqishëm! E kemi diskutuar shumëherë këtë çështje, ndaj dhe fillohet menjëherë me ndarje pune për çdo seksion, verifikimin, fiktivitetitn, realitetin, zgjerimin e hapjen. Ne nuk mund t’i mohojmë një demokrati që familjarët e tij apo të saj të jenë anëtarë në PD , hiqeni nga mendja, janë të mirëpritur! Ne duhet të shtrihemi detyrimisht në territor.

Në këtë mënyrë unë gjykoj se ndeshjen e fuqishme në këto zgjedhje do e fitojmë por kemi dhe betejën me Edi Ramën për t’i dhënë atij mësimin për përpjekjet e tij për të zhdukur partinë Demokratike”-tha Berisha.

 

Pas