Kronikë

Aksident në aksin Fushë Krujë-Vorë/ 19-vjeçari aksidenton për vdekje një personBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:02 - 20/12/22 |
Opi Nion

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur në aksin rrugor Fushë Krujë-Vorë në afërsi te Ura Gjolës.

Sipas policisë një 19-vjeçar ka aksidentuar 55-vjeçarin me inicialet P.S., i cili po udhëtonte me biçikletë.

Sakaq, drejtuesi i mjetit është shoqëruar në komisariat.

Rreth orës 19:00, në aksin rrugor Fushë Krujë-Vorë në afërsi te Ura Gjolës, Fushë Krujë, një automjet me drejtues shtetasin A. K., 19 vjeç, ka aksidentuar shtetasin P. S., 55 vjeç, i cili udhëtonte me biçikletë.

Si pasojë e përplasjes ka humbur jetën shtetasi P. S. Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në Komisariat.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.”-njofton policia.

 

Pas