InstaBIZ

Dua Lipa rrëmben 2 çmime në “Grammy”, emocionon me fjalimin


               Publikuar në : 09:18 - 11/02/19 |
el ida

Dua Lipa ka hyrë në histori pasi është shqiptarja e parë që rrëmben dy çmime “Grammy”. Artistja fitoi në kategorinë “Kënga më e mirë ritmike”, për këngën e saj “Electricity”, në bashkëpunim me Mark Ronson dhe Diplo. 23-vjeçarja triumfoi gjithashtu edhe në një ndër kategoritë më të  lakmueshme të ceremonisë, atë të kategorisë “Artistja e re më e mirë”.

Pavarësisht emocioneve ajo mbajti një fjalim mjaft frymëzues, përmes të cilit dha mesazhin se nuk duhet të heqësh kurrë dorë nga ëndrrat e tua por të luftosh fort për to:

“Oh Zoti im! Faleminderit shumë! Nuk di as nga t’ja filloj. Besoj që fillimisht duhet të them se jam shumë e nderuar që isha e nominuar krah shumë artisteve femra, sepse këtë vit jemi rritur edhe më. Kam diçka që duhet ta them për këdo që nuk e ka kuptuar ende sa i veçantë është që ka një histori jete unike, një sfond ndryshe nga të tjerët, një emër që nderon rrënjët e tij…Duhet të dini se pavarësisht nga vini, çfarë të kaluare keni apo çfarë besoni, mos lejoni asgjë të hyjnë në rrugën tuaj të ëndrrave. Unë jam prova që mund të bësh çfarë i thua mendjes se do të bësh!”

Pas këtij fjalimi artistja foli edhe në rrjetet sociale ku falenderoi të gjithë personat që e kanë mbështetur.

“Unë jam një artiste me dy çmime grammy të fituara!!!! Jam e përulur dhe mirënjohëse në këtë moment. Po u dërgoj shumë dashuri fansave të mi, familjes sime, ekipit tim dhe të gjithë artistëve të pabesueshëm me të cilët kam punuar dhe bashkëpunuar. Një ëndërr e bërë realitet! FALEMINDERIT!!”, ka shkruar ajo në Instagram.

Në kategorinë “Artistja e re më e mirë” ishte e nominuar edhe shqiptarja tjetër Bebe Rexha./E.M

Pas