Kronikë

Drogë në xhep e armë në banesë, në pranga 18-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:19 - 17/07/21 |
Opi Nion

Një 18-vjeçar është vënë në pranga pasi shpërndante kanabis me doza të vogla në zona të ndryshme në qytetin e Rrëshenit.

Policia bën me dije se gjatë një kontrolli 18-vjeçarit Keviljano Nikolli, iu gjetën disa doza të dyshuara si kanabis.

Gjithashtu, gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, efektivët gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një armë zjarri automatik me krehër me 30 fishekë.

I riu pritet të përballet në gjykate me akuzat për veprat penale “Armëmbajtja pa leje” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”./Opinion.al

Pas