Kronikë

Drogë në makinë, një djalë dhe një vajzë ndalohen në Hanin e Hotit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:25 - 10/11/21 |
el ida

Policia njofton kapjen e 8 kilogramëve kanabis dhe arrestimin e dy personave në pikën kufitare të  Hanit të Hotit. Sikurse mësohet droga ka qenë e fshehur në gomën e rezervë, ndërsa të arrestuarit janë një vajzë 23-vjeçare dhe një djalë 28 vjeç.

“Në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative për një tentativë për trafikim të lëndëve narkotike në drejtim të Malit të Zi, pas një pune të mirëorganizuar,  nga ana e Seksionit Kunder Narkotikeve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Shkodër në bashkëpunim me Drejtorinë Vendore të Kufirit dhe Migracionit Shkodër në kuadër të  operacionit policor të koduar “Shtoi”,  u bë kapja  dhe  arrestimi në flagrancë i shtetasve: F. K, 28 vjeç  banues në Shtoj Shkodër dhe K. G., 23 vjeçe, banuese në Shkodër. Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative nga Sektori Kundër Narkotikëve, se shtetasi F.K, po transportonte lëndë narkotike me automjetin e tij, në drejtim të PKK Hani i Hotit me qëllim trafikimin e saj, menjëherë është organizuar dhe koordinuar puna me Stacionin e Policisë Kufitare Hani i Hotit dhe autoritetet doganore ku automjeti së ashku me drejtuesin dhe pasagjeren sapo kanë hyrë në pikën e kalimit, janë kaluar në vijën e dytë për kontroll të detajuar. Gjatë kontrollit në gomën rezervë të automjetit, Policia gjeti  e sekuestroi 8 pako me lëndë narkotike të dyshuar si lëndë narkotike mariuanë me peshë totale 8 kilogramë”, thuhet në njoftim./Opinion.al

Pas