Aktualitet

Paloka: Formularët janë në zyrën time,verifikimin e bën kuvendi. Unë nuk  firmosa


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:53 - 10/11/21 |
el ida

Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD Edi Paloka tha se funksionarët e kësaj force politike kanë detyrim mbledhjen e kuvendit dhe mbarëvajtjen e tij.

Ai tha se edhe vetë nuk ka firmosur, ndonëse sikurse është parë ka qenë një mbështetës i foltoreve.

“Firmat janë depozituar në zyrën time. Nuk ka detyrim dhe nuk ka asnjë institucion që të bëjë verifikimin e këtyre formularëve, përveç vetë kuvendit të PD-së. Ai proces që është ndjekur në çdo rast është dhe procedura që do ndiqet dhe këtë herë. Një kërkesë e veçantë që është nga qyyetarët dhe përfaqësuesit e tyre është që të ruhet fshehtësia e të dhënave të tyre. Në mbledhjen e kuvendit do të bëhet verifikimi i të gjitha formularëve. Unë jam nga ata që nuk e ka firmosur formularin por jam i detyruar të respektoj vullnetin e gjysmës së kuvendit”, tha Paloka./Opinion.al

 

 

Pas