Aktualitet

Bardhi: Berisha ka shkelur nenin 42 të statutit të partisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:29 - 10/11/21 |
el ida

Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazmend Bardhi e cilësoi një procedurë të shpikur vendimin që firmat e delegatëve për mbledhjen e kuvendit të mos verifikohen nga organet e partisë, por nga Kuvendi që do të mblidhet.

Bardhi tha se ndër të tjera, Berisha ka shkelur statutin e partisë dhe se Këshilli Kombëtar nuk ka lidhje me organizimin e partisë.

“Berisha ka shkelur nennin 42, që përcakton se është Sekretari i Përgjithshëm përgjegjës për organizimin e partisë . Sot papritur na u deklarua që anëtarët e kuvendit do t’i mbyllim në kasafortë  dhe do ti verifikoj kur të dua vetë”, tha Bardhi./Opinion.al

 

 

Pas