Aktualitet

Bardhi: Nuk ka kuvend, Berisha nuk i ka firmat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:21 - 10/11/21 |
el ida

Gazmend Bardhi, Sekretar i Përgjithshëm i PD tha se Berisha nuk i ka mbledhur firmat dhe gjithçka është bllof.

“Nuk ka fyerje dhe tallje më të madhe për demokratrët t’ju thuhet se të dhënat janë sekret nga organet statutore të PD. Cilido që kërkon funksionimin e PD, mbledhjen e forumeve të PD-së do duhet të ndjekë procedurën sipas statutit të partisë. Demokratët e dinë procedurën, Berisha e di procedurën e mbledhjes së institucioneve, ndaj nëse do t’i kishte firmat dhe nuk do të kishte luajtur bllof gjatë gjithë kësaj periudhe. E keni dëgjuar kakofoninë e shifrave. E vërteta është dhe procesi tregon që kjo ka qenë e gjitha një bllof dhe nuk është aritur mbledhja e ¼ të firmave të anëtarëve të kuvendit për të vënë në lëvizje procedurën për mbledhjen e kuvendit.

Nuk ka kuvend”, tha Bardhi./Opinion.al

Pas