Kronikë

Dosja “184”/ Prokuroria e Dibrës përfundon hetimet, 4 persona të pandehur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:57 - 18/12/20 |
Opi Nion

Prokuroria e Dibrës ka përfunduar hetimet për dosjen “184”, ndërsa janë marrë të pandehur 4 persona. Të pandehurit akuzohen për “shpërdorim detyre” dhe “kanosje të zgjedhësve”.

Bëhet me dije se për të hetuarit e tjerë të dosjes çështja është pushuar për shkak të tejkalimit të afatit 3-vjeçar.

Të pandehur janë marrë;

Robert Aga ish-shef komisariati në Dibër, i akuzuar për shpërdorim detyre;

Drini Gjeçi, ish-drejtor i arsimit, akuzuar për shpërdorim detyre dhe kanosje të zgjedhësve;

Nuri Meda, zyrtar në njësinë administrative Tomin, akuzuar për shpërdorim detyre

Hasan Hoti, Njësia administrative Lurë, akuzuar për kanosje të zgjedhësve.

Për pjesën tjetër të personave nën hetim, Dionis Imeraj, Imer Lala, Arben Keshi, Bekim Krashi, Afrim Mikli, etj është kërkuar pushimi i çështjes./ Opinion.al

Pas