Emisionet

Opinion/ Kë goditi protesta


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:26 - 18/12/20 |
Doriana Çepunaj

Mbrëmjen e së enjtes (17 Dhjetor) në emisionin  “Opinion” është diskutuar lidhur me protestat e zhvilluara për vrasjen e 25-vjeçarit, Klodian Rasha.

Disa nga çështjet e trajtuara ishin: Kush u dëmtua më shumë nga protesta, cilët qenë ata që morën një goditje në aspektin politik.

Në pjesën e parë është trajtuar kjo temë me 6 të ftuar në studio dhe 2 lidhje direkte.

Në studio:

Iris Luarasi

Baton Haxhiu

Blendi Gonxhe

Agron Gjekmarkaj

Mark Marku

Artan Hoxha

Lidhe direkte:

Grida Duma

Adnor Shameti

Ndërsa në pjesën e dytë emisioni “Opinion” u fokusua te një sondazh i financuar nga NBA i zhvilluar në Shqipëri, i cili tregon në çfarë niveli është mbështetja ndaj partive politikenë vend dhe në përgjithësi besimi te politika në Shqipëri.

Për këtë çështje në lidhje direkte ka qenë Endri Shabani.

Në pjesën e tretë, është transmetuar intervista e mjekut Arjet Gega, shqiptari i parë që është vaksinuar me vaksinën e Phizer./ Opinion.al

Pas