Sport

Dorëhiqet Frank De Boer, Holanda mbetet pa trajner


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:24 - 29/06/21 |
Opi Nion

Frank de Boer ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i kombëtares së Holandës. Ky vendim vjen pasi Holanda u eliminuar nga Çekia në Euro 2020.

Fillimisht largimin nga kombëtarja holandeze e ka kërkuar Frank de Boer, i cili mori miratimin e Federatës.

Kështu, të dy palët kanë ndërprerë kontratën, e cila përfundonte në dhjetor të vitit 2022. Vetë De Boer zbardhi vendimin në një fjalë të shkurtër për faqen zyrtare të Federatës.

“Kam vendosur të mos jem më trajner i kombëtares. Objektivi nuk u arrit, kjo është e qartë. Kur vendosa të vij këtu, mendova se ishte një nder dhe një sfidë, por isha gjithashtu i vetëdijshëm për presionin që do të më vinte që nga momenti kur u emërova.

Ai presion tani vetëm po rritet dhe kjo nuk është një situatë e shëndetshme për mua dhe skuadrën”, tha ndër të tjera De Boer./ Opinion.al

Pas