-Jetë dhe Stil

Donacionet e Mark Zukerberg nuk do të shkojnë të gjitha për bamirësiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:15 - 02/12/15 |
root

Mark Zukerberg deklaroi se një pjesë e mirë e aksioneve të tij, që kushtonin rreth 45 miliard dollarë, do të shkonin të gjitha për bamirësi.

Por një zëdhënse e Facebook, ka thënë për Buzz Feed se bamirësia do të jetë një nga destinacionet e parave, por jo e vetmja.

“Paratë do të shkojnë për qëllime filantropike, iniciativa publike, pra do të jenë pa diskutim në të mirë të publikut”, ka thënë ajo. Sipas saj kjo inciativë do të financojë gjithashtu organizatat jo fitimprurëse, duke bërë që investimet private të marrin pjesë në debate politike të vendit.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas