Aktualitet

Xhihadistët e Italisë lidhje me Muhaxherin, zbardhen përgjimet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:30 - 02/12/15 |
b.f

Janë publikuar përgjimet e kosovarëve që u arrestuan dje në Itali nën akuzë për nxitje të xhihadit dhe të dyshuar për sulme terroriste.

Një njërën bisedave, thuhet “Do të shkoj tek Lavdërimi nëse Allahu do”.

Biseda e përgjuar nga policia italiane:

“­Do të shkoj te Lavdrimi nesër (Muhaxheri) nëse Allahu do, pasi jam i trishtuar e e shoh se ai ndjehet keq e Allah ta mbroj se Ai është shpirti i Sheriatit

1­ Allahu është i Madh 2­ Bëji të fala nga unë, mos harro

1­ Do t’i bëj vëlla, të fala ke dhe ti..”

1­Se Allahu do e ti je i mirë vetëm për në front, hajde këtu për Bajram e të shkojmë në parajsë, do të kënaqemi vëlla, hajde nëse Allahu do.”

Biseda tjetër online pas sulmeve në Francë.

” Zoti shkatërroftë Francën o Zot, që deri dje avionët e saj kanë lëshuar mbi Siri karamele…”

“Allahu është i madh, se Zoti do nesër 1500 të tjerë…”

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas