Aktualitet

Do e padisë Autoritetin e Dosjeve?Meta:Emrat e tyre do gdhenden në shtyllën e turpitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:16 - 27/07/22 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka deklaruar se emrat e Autoritetit të Dosjeve do të gdhenden ne shtyllën e turpit. Në një konferencë për mediat teksa i cilësoi akuzat e Autoritetit të Dosjeve të manipuluara i pyetur nga gazetarët nëse do e padisë këtë institucion Meta tha se nuk ekziston më për të.

Pyetje: Do e padisni autoritetin?

Përgjigje: Nuk ekziston më për mua Autoriteti i Dosjeve. Emrat do te gdhenden ne shtyllën e turpit.

Për nevojat e një të sëmuri psiqik dhe deleve të Kuvendit. Qenka shqetësuar gjithë populli për I.M që ka ardhur Ilir Meta se ka dëmtuar dikë në 88 dhe 89. E kuptoni çfarë më mjerimi është për ta.  Ku ka më autoritet Dosjesh? Të bëjnë ligj për një person? Kush i ka penguar, ata e dinë si është puna e I.M apo I.M-ve për këtë lojë që po hapin do e mbajnë ata përgjegjësinë.

Për fëmijët e mi s’ka shqetësim, kanë dëgjuar shumë gjëra për mua dhe për mamanë, por Autoriteti i Dosjeve është instrument për propagandën e Ramës. Asgjë nuk e shpëton K.M-në.

Pas