Aktualitet

“Kujtojnë se do më shpërqëndrojnë”, Meta: S’iu ndahet Monika InceneratorëveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:30 - 27/07/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka deklaruar se Autoriteti i Dosjeve po përdoret qëllimisht nga qeveria si instrument për propagandistik, për ta shpërqëndruar.

Ndër të tjera Meta tha se qeveria do të devijojë nga vëmendja e publikut aferën e Inceneratorëve për të cilën tha se nuk i ndahet ish-kryetarja e LSI Monika Kryemadhi.

 “Por për ato njerëz të tjerë do të jetë një problem dhe ka vetëm një emër Autoriteti i dosjeve që përdoret si instrument për ushqim propagandistik. Asgjë nuk e shpëton K.M. Historia e tij ka përfunduar me zgjedhje dhe me mobilizimin e popullit liri dashës. Kush i ka penguar, sot le ta publikojnë me të gjitha shkeljet e kushtetutës. Të filloj unë me email me nga New Yorku që unë i kam me emra. Do devijojnë vëmendjen ato nga inceneratorët, po nuk ndahet Monika. Kujtojnë se me përralla të tilla do të shpërqendrojnë Ilir Rexhep Metën.’- tha Meta.

Pas