Bota

Ditëlindja e 1-vjeçarit kthehet në tragjedi, 4 të vdekur e një i plagosur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:11 - 15/10/18 |
el ida

Një sherr e ka shndërruar ditëlindjen e një 1-vjecari në Teksas në një tragjedi të vërtetë. Në festë e sipër ka nisur një sherr, e më pas janë nxjerrë armët. Sherri ka shkaktuar 4 viktima dhe një të plagosur.

Mediat e huaja raportojnë se ngjarja ndodhi në Taft të Teksasit. Viktimat u identifikuan si Juan Espinoza Sr, 62 vjeç dhe nipërit e tij Juan Sandoval III, 20 vjeç, Jeremy Sandoval, 22 vjeç dhe 25-vjeçari Nicky Sandoval.

Policia ka arrestuar një person dhe një tjetër të dyshuar e ka shpallur në kërkim.

Ndërkohë që mbeten ende mister shkaqet e këtij sherri që raportohet të ketë ndodhur mes dy familjeve.

Pas