Bota

Video/ Një i moshuar rrihet brutalisht në rrugë për shkak të fesë së tij


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:21 - 15/10/18 |
el ida

Një burrë ka rrahur brutalisht një të moshuar teksa po kalonte vijat e bardha në një rrugë në New York. Kjo për shkak të besimit të tij hebre.

Befasisht dëgjohet zhurma e gomave të veturës që frenojnë, dhe nga ajo del një i ri i cili vrapon në drejtim të moshuarit të cilin e godet pandërprerë.

Ngjarja ndodh në qendër të qytetit në mes të ditës, ku dhjetëra makina ishin ndalur duke parë. I vetmi që ndërhyu ishte një i moshuar tjetër, dhe ai hebre, i cili më pas u ndoq nga agresori.

Megjithatë, pas ndërhyrjes së shpejtë të policisë, sulmuesi është arrestuar, dhe aktualisht është prapa hekurave duke pritur vendimin e gjykatës.

Pas