Aktualitet

Dita nis me diell, por si do jetë pasditja, parashikimi i motit për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:47 - 08/11/21 |
Opi Nion

Vendi ynë do të ketë një mot me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash gjatë orëve të para të ditës, ku më të dukshme vranësirat pritet të jenë në Veriperëndim të Shqipërisë. Por, në orët pasdites vranësirat do të shtohen perkohësisht duke krijuar mundësi reshje shiu në zona të izoluar në veri te vendit dhe pjesërisht në qendër.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 25°C.

Era do të fryjë e lehtë me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Lindor duke shkaktuar në brigjet detare dallgëzim të ulët./Opinion.al

Pas