Aktualitet

Dita e pavarësisë/ Ushtarakët shqiptarë urojnë nga 20 vende të botës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:04 - 28/11/20 |
Opi Nion

Ushtarët shqiptarë në të gjithë botën kanë uruar 108 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.

Urimet kanë ardhur nga ushtarët të cilët janë në misione  të NATO, BE dhe OKB në të gjithë botën.

Videoja e urimit është publikuar në “Facebook” nga Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, e cila ka falënderuar ushtarët shqiptarët për shërbimet e tyre.

“108 vite pas shpalljes së pavarësisë, flamuri ynë  valëvitet në çdo cep të botës përmes heronjve tanë nën uniformë, të cilët qëndrojnë krenarë krah përfaqësuesve të vendeve aleate, në çdo mision të NATO, BE & OKB. #GëzuarShqipëri. #KrenariPërFA #faleminderitpërshërbimin”,-shkruan Xhaçka./ Opinion.al

Pas