Aktualitet

Digjet Katedralja Ortodokse Serbe në New YorkBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:37 - 02/05/16 |
b.f

Zjarrfikësit e New York-ut mëngjesin e së hënës kanë tentuar të shuajnë flakët, pas një zjarri masiv që dogji një kishë historike në Manhattan, vetëm disa orë pasi besimtarët festuan Pashkët.

Zjarri në Katedralen ortodokse serbe të Shën Savës, filloi në pasditën e së dielës, shkruan NBC, njofton Klan Kosova.

Më shumë se 700 besimtarë kishin festuar Meshën e Pashkëve gjatë ditës së diel dhe gëzuan drekën por që kur zjarri shpërtheu katedralja ishte e boshatisur.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas