Aktualitet

Dhunoi me grushte gazetarin, arrestohet autori 5 ditë pas ngjarjesBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:54 - 18/11/22 |
Opi Nion

Është identifikuar dhe arrestuar autori i cili dyshohet se ka goditur me grushte për shkak të detyrës pesë ditë më parë gazetarin Adriatik Doçi.

Policia bën me dije se bëhet fjalë për 32-vjeçarin me iniciale R.S, lindur në Berat dhe banues në rrugën “Ndre Mjeda”, Tiranë.

Arrestimi i tij u bë në rrugën “Sami Frashëri” në Tiranë, ndërsa akuzohet për veprën penale “Goditja për shkak të detyrës”.

Ndërkohë, në bashkëpunim me Prokurorinë po vijon puna për dokumentimin e plotë të kësaj ngjarjeje dhe identifikimin e personave të tjerë të implikuar në këtë ngjarje./Opinion.al

Pas