Kryesore

Rama: Basha s’është më, por Berisha e Meta janë mallkim i këtij vendiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:30 - 18/11/22 |
Opi Nion

Nga Vlora, kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me akuzat e opozitës ndaj qeverisë.

Gjatë fjalës së tij para qytetarëve të Vlorës, Rama është shprehur se fatkeqësia e Shqipërisë është se Sali Berisha dhe Ilir Meta janë ende aktivë në politikën shqiptare, ndërsa Lulzim Basha jo.

Më tej Rama tha se Lulzim Basha s’ka qenë asnjëherë në krye të PD-së, dhe se pas saj ka qenë gjithmonë Sali Berisha.

“E kujtoni kur thoja ‘Luli ndahu nga ata të dy’. Luli s’është më, ata të dy janë. Për fatkeqësinë e madhe të këtij vendi ata janë vazhdim i mallkimit që ka nisur kur këtu në Vlorë ka nisur shteti shqiptar që nga 1912. Nuk ka pasur Lul ndonjëherë. As Luli vetë nuk e beson se ka pasur Lul ndonjëherë”, tha Rama.

Pas