Kronikë

Dhunoi dhe kërcënoi me armë gruan dhe fëmijët, arrestohet 40-vjeçari në KukësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:38 - 06/01/23 |
Opi Nion

Një 40-vjeçar është arrestuar nga policia e Kukësit pasi ka ushtruar dhunë dhe ka kërkcënuar me armë zjarri bashkëshorten dhe fëmijët e tij.

Bëhet me dije se 40-vjeçari kishte recedëntë të mëhershëm penalë për për dhunë në familje, armëmbajtje pa leje dhe vjedhje.

Sipas raportimit të policisë gjatë kontrollit në banesën në pronësi të shtetasit B. F., shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 1 armë zjarri automatik, 1 karikator me fishekë, 9 kapsolla detonatore dhe 3 metër fitil zjarrpërcjellës.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”.

Pas