Politikë

Dhëndri i Berishës mbi makinë,Basha:Më thonë që paska pasur një dëm ndaj veturës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:23 - 18/12/21 |
Opi Nion

Në daljen e tij para mediave Lulzim Basha nuk ka lënë pa ironizuar edhe faktin, që dhëndri i Sali Berishës është ngjitur mbi automjetin me të cilin lëviz Basha. Ai tha se ky mjet është marr me qera nga PD, ndërsa tha se është tallje me demokratët që të thërrasësh referendum se do hipesh ne pushtet dhe të hipësh në veturën e kryetarit të PD.

“Ka pasur edhe ndonjë dëm siç më thonë që paska pasur një dëm ndaj veturës që merr Partia Demokratike me qera për kryetarin, por në fund të fundit këto janë dëme kolatetale dhe e vetmja gjë që mund të them është të thërrasësh referendum se do hipesh ne pushtet dhe të hipësh në veturën e kryetarit të Partise Demokratike ështe paksa tallje me demokratet. Jam i bindur që demokratet e kuptojne si të tille”, tha Basha./Opinion.al

Pas