Aktualitet

Detajet e vrasjes/Kush ishte Erigers Mihasi, viktima e ngjarjes në Astir


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:49 - 13/11/21 |
Opi Nion

Erigers Mihasi (në foto), 32 vjeç dhe Armand Dumani 26 vjeç kanë mbetur viktima të një atentati me kallashnikov mbrëmjen e së shtunës në zonën e Astirit.

Të dy persona me precedent penalë ata janë qëlluar me një breshëri plumbash duke mbetur të pajetë brenda makinës. Sikurse mësohet Mihasi ndodhej në drejtimin e mjetit tip “Audi A8” të cilin e kishte blerë disa ditë më parë, ndërsa Dumani pasagjer në vendin e parë. Mihasi ishte krahu i djathtë i Ervis Martinajt pas vrasjes së Santiago Malkos dhe njëkohësisht ishte  arrestuar në janar të 2019 për ngjarjen e grabitjes se dy prindërve të moshuar të Elton Çiços në Tepelenë. Mihasi është shpallur ne kërkim ne 2020 pas zbulimit te nje bazë armatimi ne nje shtëpi ne Yrshek, ku u arrestua nje tjeter person. Zbulimi i bazes se armatimit erdhi pas sulmit me arme te një kompleksi ne Yrshek dhe motori qe u përdor per ngjarjen atehere u pikas dhe tek shtëpia me arme. Ngjarjet ne fjale i perkasin korrikut te vitit 2020/Opinion.al

Pas