Kronikë

Video/Makina “Audi” e shpuar nga plumbat, shenjat në derë dhe xham


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:34 - 13/11/21 |
Opi Nion

Ndërsa trupat e pajetë të dy viktimave të atentatit në “Astir” janë larguar tashmë nga mjeti, makina e bardhë tip “Audi” është marrë nga autoritetet për më shumë eksperticzë. Në pamjet e publikuara në media, shihet se mjeti ka qenë nën breshërinë e plumbave, ku shihen të paktën 8 shenja plumbash në derën e pasme nga krahu i pasagjerit dhe 5 ishin në xhamin e përparmë të makinës.

Në atentat mbetën të vrarë Erigers Mihasi dhe Armando Dumani, të dy persona me precedent penalë./Opinion.al

Pas