Aktualitet

Deputeti socialist sulmon ashpër LSI: Tufë aligatorëshBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:24 - 24/10/15 |
b.f

TIRANË- Deputeti socialist për qarkun e Gjirokastrës Vladimir Kosta ka denoncuar dhënien abuzive të lejeve për shfrytëzimin e pyjeve në zonën e Përmetit, konkretisht në Grabovë dhe Argovë. Kosta thotë e kanë njoftuar banorët për masakrën e pyjeve dhe për këtë fajëson ministrin e Mjedisit, Lefter Koka i LSI-së për dhënien e lejeve.

Më poshtë statusi i plotë në Facebook i deputetit Vladimir Kosta

“Përshëndetje të gjithë Përmetarëve kudo ndodhen.
Para 4 ditëve më kanë telefonuar shumë të shqetësuar disa banorë të Graboves & Argovës se u janë dhënë leje 2 firmave për tu rrafshuar dhe ato pak pemë që u kanë mbetur në zonën tyre . Të nderuar banorë të asaj zone, menjëherë ju bashkova shqetësimit tuaj dhe publikisht denoncoj me forcë këtë aferë të ndyrë korruptive të të gjithë atyre drejtuesve që kanë firmosur këtë leje. E mbytën kte vend një tufë “ALIGATORËSH ” të pa ngrënë, që s’po kuptojnë çfarë po hanë !!! mbase plasin përgjithmonë ……
Banorë të zonës nën përgjegjësinë time të plotë ju them , vëruni drunë kujtdo maskarai që vjen tu dhunojë vendin ku jetoni , më tel,e vijë në moment ti zbythim firmat dhe këta pushtetarë të ndyrë, që për pak para shesin dhe shtëpinë e tyre.
Firmat fituese per prerjen e druve ne Grabove eshte Leon Alb shpk dhe Togu 2014 me perfaqesues Faik Hasani .Ankandi eshte bere nga Drejtoria rajonale Gjirokaster ne shkurt 2014 pas miratimit nga Ministria e Mjedisit . Kane lidh kontraten e shkatërrimit…”

ok ok

 

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas