Te Fundit

Deputeti i ri Ndocaj, këshillë Ramës: Hiq dorë nga burguBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:45 - 29/10/15 |
b.f

TIRANË- Një nga pjesët interesante të bisedës së Eduard Ndocajt me Blendi Fevziun mbrëmë në emisionin “Opinion” ishte momenti ku foli për kolegët deputetë por edhe për Qeverinë, të cilës i dha edhe disa këshilla. “Jam i zhgënjyer nga politika 25 vjeçare në Shqipëri”, tha Ndocaj. Duke shtuar se është vjedhur shumë ndër vite dhe puna kryesore që duhet të bëjë Qeveria ështëtë sigurojë punë për popullin. Sipas deputetit më të ri të Lezhës, ky është Parlamenti me nivelin më të ulët që kemi pasur që kur është krijuar shteti shqiptar. Sakaq i pyetur nëse ka ndonjë vërejtje për Kryeministrin Rama, Eduard Ndocaj tha se duhet të përdorë më pak fjalën burg, pasi jo gjithçka zgjidhet në këtë mënyrë.

KOMENTO (4)

Shkruaj nje koment

 1. shum mir zoti ndocai qe keni permendur jeten politike 25 vjeqare te hajdutave kryesor te shpiqeris qe mblidhen ne qender te tiranes jo per hallet e popullit po per korrupsionin qe bajn .ju lutem shum mos e harroni punen tuaj shum vjeqare si emigrand ku keni pasur suksese me djersen tende .se nje dit edhe ju do gjendeni ne mes te dy rrugve .ku do zgjidhni ose kthimin tuaj tek puna e deritanishme ose do beheni pjes e atyre 25 viteve te kaluara ku do mplekset edhe emri juaj ne ate list famekeqe te ati parlamenti.ishalla do ket edhe te tjer te zgjedhur ne nivelin tuajne parlament shqiptar qe te eci perpara shqiperia .se me nje lule pranvera nuk vjen .

 2. Urime Eduart Ndocaj, ju kini shume gjera qe nuk kane shumica e parlamentareve shqipetare,
  ku me drejtesine tuaj shpartalloni servilizmin e politikes shqipetare, shpartalloni korrupsionin
  politik dhe ekonomik ne shqiperi, ajo me kryesorja eshte ju promovoni te miren ndaj popullit e
  denoni te keqen ndaj popullit me gjykime per interrese kombetare mbi ato politike partiake e
  personale, po te benin te gjithe deputet keshtu Shqiperia do te ishte si Zvicerra.

 3. Shume e drejte car do futi gjith shqiptaret ne burg ai per tekat e tij per gjobat we ai vendos nga ti gjejne leket shqiptaret kur jane pa pune dhe me nje ndihme ekonomike 40 mije lek te vjetra qe vetem nje thes mjell munte marresh me ato lek, e jo me te paguash gjobat, perse merren gjithmone te shkuaren car beri qeverria e me parshme pse nuk merren me te tashmen se ju votuam per me mire juve, nuk rritet mirqenja e popullit me gjoba dhe pa punesi dhe populli po lufton per rezistencen per mbijetse a e kuptoni ke fjale ju per mbijetes besoj se jo se nuk e dini cdo te thote varferi nuk e dini cdo te thote te qaje femija se nuk ke cfar ti japesh ti plotesosh nevojat kryeore te nrvojshm femijes jo qejfet por nevojat, dhe sa do vazhdoje kjo qeveri keshtu, se ky popull nuk mund te duroje me keshtu.

 4. Fjale e vertete brravo se lot topi. Ishalla nuk te nryshon mendje edhe ty se ne Shqiperi politikanet harrojne qe ta mbajne fjalen. Urime

Pas