Kryesore

Deputeti i PS shpërndau leje legalizimi, gjobë kreut të Kadastrës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:38 - 14/01/21 |
Opi Nion

Komisioni Qendror i zgjedhjeve ka gjobitur kreun e Kadastrës Lushnje, Arben Qalliu me 1,500 lekë gjobë. Qalliu u ndëshkua pasi deputeti i PS, Bujar Çela ka shpërndarë leje legalizimi në kundërshtim me vendimin e KQZ.

Lidhur me rastin, kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi ka thënë se veprimet e drejtorit rajonal janë në kundërshtim me ligjin. Ndërkohë, nga ana tjetër Qalliu nuk dha asnjë provë për të vërtetuar se shpërndaja e lejeve të legalizimit ishte bërë sipas ligjit. 

Veprimet e kryera nga kreu i Kadastrës Lushnje dhe stafit të tij “kanë kontribuar në kundërshtim me ligjin për kadastrën, duke u krijuar mundësi subjekteve politike ta kryejnë këtë proces në funksion të interesave të tyre.”

Kujtojmë se më 28 Dhjetor të vitit të kaluar, Çela ndau foto duke shpërndarë leje legalizimi në disa familje në njësinë administrative Hyzgjokaj./ Opinion.al

Pas