Kryesore

Deputetët e Kuvendit të Shqipërisë mblidhen sot për herë të fundit për vitin 2021


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:39 - 20/12/21 |
Opi Nion

Ditën e sotme mbahet seanca e fundit parlamentare për vitin 2021. Sipas rendit të ditës së ditës së publikuar nga Kuvendi, bëhet me dije se në qendër të debateve do të jenë katër ligje të kthyera nga Presidenti Ilir Meta.

Këtë të hënë pritet që të votohet sërish ligji për bashkëqeverisjes, buxheti i vitit 2022, ligji për tatimin mbi vlerën e shtuar dhe për taksa kombëtare.

Po ashtu qeveria ka depozituar në Kuvend dhe disa akte normative që pritet të miratohen sot. Ndërkohë po në këtë seancë të fundit për këtë vit do të miratohen dhe tre ligje “Për Agjencinë e Mbikëqyrjes Policore”, “Për statusin ‘Fëmijë në përkujdesje të Republikës’”, dhe “Për investimet strategjike në Republikën e Shqipërisë”.

Pas