Kronikë

Sekuestrohen arsenal armësh në kufirin e gjelbër me Greqinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:49 - 20/12/21 |
Opi Nion

Arsenal armësh janë sekuestruar nga Policia e Sarandës në kufirin e gjelbër me Greqinë. Autoritetet kanë sekuestruar 3 armë zjarri (2 kallashnikovë dhe 1 pistoletë), 2 granata dhe 120 fishekë luftarak.

Policia bën me dije për armët kishte marrë informacione në rrugë operatiive dhe pas kontrolleve në vendin e “Mesogun i Vogël” gjetën dy çanta të zeza në brendësi të të cilave kishte 2 kallashnikovë, 1 armë zjarri pistoletë, 2 granata dore me ndezës, si dhe 120 fishekë.

Në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Sarandë dhe Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Sarandë vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Pas