Kryesore

Denoncimi/ Të rinjve në Tiranë u shitet drogë që përdoret për kafshët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:30 - 09/10/18 |
b.f

Kamera e fshehtë e emisionit “Stop”, të martën, denoncoi llojet e lëndëve narkotike të ndaluara, që u shitën nën dorë nxënësve dhe të rinjve.

Pamjet tregojnë se mjafton vetëm një interesim i thjeshtë dhe paratë me vete dhe njerëz jashtë çdo dyshimi, të tregtojnë me shumicë e pakicë, lëndë të ndaluara, madje për kafshë.

Gjatë kamerës së fshehtë, shitësja e lëndës së ndaluar e quajtur Shpresa, shfaqet e qartë mbi cfarë është duke bërë, por thotë, se “mallin” e saj e marrin shumë të rinj dhe ata dinë edhe si përgatitet.

Fjala është për Ketaminën, një medikament që përdoret për anestezi të përgjithshme tek kafshët.

Shpresa rrëfehet për gazetarin investigativ të ‘Stop’, si më poshtë vijon:

 

Pas