Aktualitet

Denoncimi i qytetares, Meta: Të arrestohet shefi i Komisariatit Divjakë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:54 - 24/04/21 |
Opi Nion

Presidenti Ilir Meta ka reaguar menjëherë pas ngjarjes së ndodhur në Divjakë, ku një qytetare denoncon se është dhunuar nga shefi i Komisariatit të këtij qyteti. Kreu i Shtetit i bën thirrje SPAK që të hetojë menjëherë ngjarjen e ndodhur dhe dhunën kriminale të ushtruar ndaj zonjës, Elsa Bita në Divjakë. Sipas Metës, Policia duhet të arrestojë urgjentisht autorin apo autorët e dhunës, cilëtdo qofshin ata.

“I bëj thirrje Prokurorisë dhe SPAK të hetojë urgjentisht dhunën kriminale të ushtruar sot ndaj zonjës, Elsa Bita në Divjakë. I bëj thirrje Policisë së Shtetit të arrestojë urgjentisht autorin apo autorët e dhunës, cilëtdo qofshin ata. Çdo mosveprim, ju ngarkon me përgjegjësi të plotë për çdo akt dhune në vijim. Nesër duhet të jetë Festa e Demokracisë të një vendi që e meriton anëtarësimin në Bashkimin Europian”, shkruan Meta./Opinion.al

Pas