Aktualitet

Meta për Prokurorin e Elbasanit: A kandidon vëllai juaj për deputet me PS?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:11 - 24/04/21 |
Opi Nion

Sikurse njoftoi më herët, Presidenti Ilir Meta ka dalë sërish në një konferencë për mediat. Gjatë fjalës së tij kreu i shtetit drejtoi 5 pyetje për Prokurorin e Elbasanit, Kreshnik Ajazi. Ndër të tjera ai e pyet nëse vëllai i tij kandidon për deputet në këtë qark nën siglën e Partisë Socialiste.

“Jam këtu për të drejtuar pesë pyetje për Prokurorinë e Elbasanit dhe drejtuesin e saj, Kreshnik Ajazi.

1. Z. prokuror pse është vonuar administrimi i materialit kallëzues të PD? Pse z. Bardhi si kallëzues është thirrur për t’u paraqitur vetëm në datën 30 prill.
2. Si mund të ndihmojnë këto veprime hetimore kaq të ngadalta me vetëdije parandalimin e krimit zgjedhor në Elbasan.
3. Pse duhet që z. Bardhi të paraqitet më 30 prill, pra 5 ditë pas zgjedhjeve, dhe jo urgjentisht?
4. Pse duhet z. Ajazi kjo vonesë kaq e madhe? A kandidon për deputet në këto zgjedhje si kandaidat i PS në Elbasan vëllai juaj? A ndiheni ju në përmbushjen e detyrës suaj në konflikt të pastër interesi? A keni vlerësuar ndonjëherë të dorëhiqeni apo të transferoheni nga aty?
5. Zotërinj prokurorë të Elbasanit, a ju vret ndopak ndërgjegjja, që ndodhi përplasja me armë dhe përgjakja në qytetin e Elbasanit, më 21 prill?”, tha Meta./Opinion.al

Pas