Kryesore

Denoncimi i Berishës: MSH ka urdhëruar përdorimin e vaksinave të skaduaraBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:40 - 16/07/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka bërë një denoncim në rrjetin e tij social “Facebook”. Në një postim të tijin, Berisha shkruan se Ministria e Shëndetësisë ka urdhëruar përdorimin e vaksinave anti-covid të skaduara, duke rrezikuar kështu jetën e qytetarëve shqiptarë.

Ndër të tjera, ai dënon me ashpërsi këtë akt të appërgjegjshëm të qeverisë dhe i bën thirrje qytetarëve të mos pranojnë të vaksinohen me vaksina të skaduara.

Një akt i papërgjegjshëm dhe i rrezikshëm për shëndetin e njeriut!

Të dashur miq, në një akt të papërgjegjshëm dhe me rrezik për jetën e njerëzve, Ministria e Shëndetësisë ka urdhëruar përdorimin e vaksinave anti-covid të skaduara, duke rrezikuar kështu jo vetëm mbrojtjen e të vaksinuarve nga virusi, por duke sjellë edhe pasoja të tjera të rrezikshme nga substancat e skaduara.

Dënoj me ashpërsinë më të madhe këtë akt të papërgjegjshëm të qeverisë dhe i bëj thirrje qytetarëve të mos pranojnë të vaksinohen me vaksina të skaduara.

Lexoni më poshtë denoncimin e mjekut dixhital. #sb

– – – – –

Pershendetje dr po ju informoj se jemi urdheruar te vazhdojme vaksinimin me lotin e vaksines Pfizer qe ka skaduar ne Korrik dhe sipas urdherit duhet qe kete lot ta perdorim gjere ne tetor”,-shkruan Berisha./Opinion.al

Pas