Aktualitet

Demokrati nga Lezha gris teserën e PD: Më e keqja që më zhgënjeu ishte hapja e çadrësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:21 - 09/06/17 |
b.f

Një demokrat nga Lezha ka grisur teserën e Partisë Demorkatike duke deklaruar se do të votojë për Edi Ramën. Videoja është publikuar nga kryeministri në FB.

Pata një shpresë të madhe të PD, por u zhgënjeva sepse nuk bëri asnjë reformë. vetëm premtime boshe. bëri një Rrugë të Kombit, e cila më vonë nëse nuk futet një firmë do të quhet turpi i Kombit sepse është prishur.

Më e keqja që më zhgënjeu ishte hapja e çadrës. Basha duhet të priste popullin që të  jepet votën në zgjedhjet e qershorit. Ai hapi çadrën nga mëria sepse Rama ka bërë reforma. Rama do të bëjë prap reforma se populli do tia besojë atij dhe jo Lulzim Bashës. Universitetet false u hoqën. Rama për mua është një burrë shteti që i tha serbit në zyrë që Kosova  është shtet, i tha dhe grekut që mendo për Çamërinë.

Vetëm nga reformat që bëri Rama hapi çadrën Basha e Berisha. Unë nuk jam më anëtar i PD. Kjo është tesera ime dhe tesera merr fund në këtë moment, bashkë me teserën e djalit tim që nuk do të jetë më anëtar i PD. Për 8 vjet Sali Berisha për të përndjekurit politik ndau 2 këste të burgut. Rama për 4 vjet ndau 6 këste. Faleminderit Rama dhe për mua ke bërë reforma të papara”, u shpreh Preng Gjaci.

 

Pas