Aktualitet

Deklarata e Pavarësisë, tek Ismail Qemali në Prishtinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:55 - 28/11/15 |
b.f

Para shtatores së Ismail Qemaili në Prishtinë është vendosur një pllakë, në të cilën është Deklarata e Pavarësisë së Shqipërisë. Vendosjen e kësaj pllake e ka bërë rinia e Partisë Demokratike, bën të ditur Express.

Djali i veprimtarit, Ukshin Hoti, Andini, i cili është zëvendëskryetar i rinisë së PDK-së, ka thënë se qëllimi i kësaj pllakate është që të kujtohen nënshkruesit dhe ata të cilët e sjellën pavarësinë, transmeton ksp.

Ata do të mbajnë edhe një aktivitet sensibilizues për të kërkuar vendosjen e bustit Adem Jashari në sheshin Adem Jashari në Prishtinë.

 

deklarata

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas