-U tha në Opinion

Dekania: 50% e studentëve janë të vaksinuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:35 - 18/10/21 |
Opi Nion

Dekania në Gjuhët e Huaja, Esmeralda Kromidha deklaron se 50% e studentëve janë të vaksinuar kundër COVID-19 dhe se ata mund të jenë të pranishëm në auditorë.

Sipas saj, pjesa tjetër që nuk ishin vaksinuar nuk ishin prezent sot në Universitet. Kromidha tha në emisionin Opinion se duhej të ishte bërë një punë më e për të ndërgjegjësuar studentët para se të niste viti i ri akademik.

Fevziu: Sa student janë vaksinuar?

Esmeralda Kromidha: 50% e studentëve ishin të vaksinuar dhe që hynë në auditor, të tjerët nuk erdhën. Ne kemi ndjekur udhëzimet dhe patjetër që sot duhet të ishte dita për ditën e parë të vitit ekonomik, por qëlloi që pedagogët duhet të ndanin dhe këtë çështje. Është shumë e vështirë që pedagogë të luaj një rol për të disiplinuar pedagogët, janë aty për të siguruar mbarëvajtjen. Pedagogët vet janë vaksinuar dhe si të thuash në një shoqëri demokratike, shoqëria udhëhiqet nga rregullat. Duhet të ishte bërë një punë më e madhe për ndërgjegjësimin e vaksinimit.

Pas