Politikë

Debate në kuvend/ Ralf Gjoni nxehet me Braçen, Garda i del përpara


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:02 - 22/10/20 |
Opi Nion

Nuk kanë munguar përplasjet në seancën plenare të ditës së sotme. Deputeti Ralf Gjoni është përfshirë në debat me nënkryetaren e Kuvendit, Vasilika Hysi për shkak të ndryshimeve në ligjin për Institutin e Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit në Shqipëri.

Gjoni i është drejtuar nënkryetares së parlamentit duke i thënë se nuk i tregonte dot çfarë të fliste dhe se historia nuk ndryshohet me një fjalë në projektligj.

Më pas Gjoni ka debatuar me Braçen dhe është ngritur për t’u ballafaquar me të, por tek foltorja i ka dalë përpara Garda./ Opinion.al

Pas