Kronikë

Dalin pamjet nga vrasja në Tiranë, i riu me pistoletë në dorë i afrohet…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:07 - 11/05/21 |
Opi Nion

Është publikuar fotoja kur Marjus Dema shkon me pistoletë në dorë në drejtim të tavolinës së lokalit ku është ulur 27-vjeçari Mehmet Qema dhe disa nga miqtë e tij.

Dema e ka qëlluar Qemën me një plumb në gjoks për motive ende të paqarta. 27-vjeçari u transportua në spital i plagosur, por nuk mundi të mbijetonte.

Referuar pamjeve që qarkullojnë në media, Marjus Dema dhe Mehmet Qema kanë qenë miq me njëri-tjetrin.

Aktualisht policia ka shpallur në krim autorin e krimit Marjus Demën si dhe 5 persona të tjerë  Erlind Pepa, Blerim Hoti, Braild Aga, Frenkli Myftari dhe Xhuljano Koçi, këta persona akuzohen për “Moskallëzim krimi” dhe “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”./ Opinion.al

Pas