Aktualitet

Çuçi i delegon kompetencat e ministrit të Brendshëm Besfort Lamallarit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:31 - 30/03/21 |
Opi Nion

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi,  i ka deleguar detyrën e ministrit Besfort Lamallari, aktualisht zv/ ministër i Brendshëm.

Çuçi ia ka deleguar detyrat Lamallarit nga data 25 mars deri më 30 prill, pas zgjedhjeve të 25 prillit.

Urdhri i ministrit Çuçi është botuar në fletoren zyrtare sipas të cilit, këto kompetenca do të ushtrohen vetëm në periudhën e mësipërme kohore, dhe do të ndërpriten vetëm në rast kur ato do të rimerren nga titullari i institucionit.

“Këto kompetenca do të ushtrohen për periudhën e sipërpërmendur me ndërprerje vetëm në rastet kur kompetencat rimerren nga titullari i institucionit”, thuhet në vendim./Opinion.al

Pas