Rajoni

COVID/ Rriten rastet në Greqi, shumica në Atikë, problematike edhe Kreta


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:56 - 03/07/21 |
Opi Nion

Greqia ka shënuar në 24 orët e fundit një rritje rekord të rasteve. Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar mbi 1 mijë raste nga COVID_19.

Duket se varianti Delta po sjell një valë tjetër në shtetin fqinj teksa shumica e rasteve duket e përqëndruar në rajonin e Atikës.

Konkretisht 1 mijë e 1 raste pati vetëm këtë të shtunë, nga të cilat 569 vetëm në Atikë. Problematike është shfaqur dhe ishulli i Kretës me 81 raste ndërsa Selaniku kishte vetëm 22.
9 viktima u regjistruar së fundmi kurse në spitale shifrat ende mbeten në rënie./Opinion.al

Pas