Bota

COVID-19/Italia regjistron 922 raste te reja dhe 22 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:08 - 03/07/21 |
Opi Nion

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 932 raste të reja me Covid 19. Rastet e reja kanë dalë pas ekzaminimit të 228 127 testeve.

Për sa i përket viktimave, Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar se janë regjistruar 22 humbje jete nga virusi. Në spitale ka një rënie të shtrimeve me 84 persona, po ashtu edhe në njësitë e kujdesit intensiv.

Të shëruarit sot janë 3110, sipas autoriteteve italiane./Opinion.al

Pas