Kronikë

Aksident i katërfishtë në Lezhë-Shkodër, disa të plagosur në spital


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:13 - 03/07/21 |
Opi Nion

Një aksident i rëndë automobilistik është regjistruar pasditen e sotme në aksin rrugor  Lezhë-Shkodër.

Sipas njoftimi të policisë, bëhet me dije se 4 automjete janë përplasur me njëra-tjetrën, ku janë shënuar disa të palgosur.

Ta plagourit janë nisur për ndihmën e parë në spital teksa policia ndodhet në vendin e ngjarjes për zbardhjen e plotë të shkaqeve.

“Rreth orës 17:25, në aksin rrugor Shkodër-Lezhë, në fshatin Mabë, ka ndodhur një përplasje automjetesh ,ku për pasojë kanë marrë dëmtime 4 shtetas, të cilët janë transportuar në spitalin Rajonal Shkodër dhe Lezhë. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./Opinion.al

Pas