Kryesore

Covid në Kosovë, shënohen 23 viktima në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:36 - 12/09/21 |
Opi Nion

Vijon të jetë serioze situata e pandemisë Covid-19 në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike bën me dije se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 23 persona persona dhe janë konfirmuar të infektuar me koronavirus 424 qytetarë.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije gjithashtu se betejën me Covid në orët e fundit e kanë fituar 1,324 qytetarë, duke e çuar në 17,625. numrin e  përgjithshëm të të shëruarve. Nga ana tjetër mësohet se në total numri i rasteve aktive është  18,214.

Pas