Rajoni

COVID në Greqi/ Konfirmohen 1047 raste të reja dhe 58 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:07 - 29/12/20 |
Semiljana Azizi

Greqia ka konfirmuar sot 1047 raste të reja me koronavirus, 16 prej të cilave u zbuluan pas kontrolleve në hyrjet e shtetit.

Numri i përgjithshëm i rasteve sipas Organizatës Kombëtare të Shëndetit Publik në Greqi, EODY,  është 136 976.  Sipas të dhënave 458 pacientë  po trajtohen në terapi intensive, ndërsa 877 pacientë të tjerë  janë liruar nga spitalet COVID (ICU).

Në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 58  vdekje të tjera duke shkuar kështu në 4 730 vdekje gjithsej në vend./Opinion.al

Pas