Rajoni

COVID/ Maqedonia e Veriut regjistron 11 vdekje dhe 33 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:16 - 29/05/21 |
Opi Nion

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 11 humbje jete dhe janë konfirmuar të infektuar me koronavirus 33 raste të reja.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë kryer në total 3 777 testime mes të cilëve kanë rezultuar pozitiv me Covid 13 raste në Shkup, 4 në Kumanovë, Ohër dhe Kërçovë nga 3, Prilep dhe Radovish nga 2, Manastir, Shtip dhe Dibër nga 1.

Nga ana tjetër gjatë orëve të fundit kanë fituar betejën me Covid 92 pacientë .

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 155.246, numri i pacientëve të shëruar është 147.473, numri i vdekjeve është 5.398./Opinion.al

Pas