Rajoni

Koronavirus/ Kosova regjistron 1 vdekje dhe 28 raste të rejaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:31 - 29/05/21 |
Opi Nion

Kosova ka regjistruar në 24 orët e fundit 1 person të vdekur dhe 28 raste të reja të infektuar me koronavirus.

Rasti i vdekjes është nga komuna: Prizren 1 rast (76 vjeç).

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 3.025 mostra teksa prej tyre kanë dalë edhe 28 rastet e reja.

Numri total i rasteve pozitive është 107.382 raste nga 607.230 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.243 raste të vdekjes.

Nga ana tjetër bëhet me dije se gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 133 pacientë./Opinion.al

Pas