Rajoni

Covid/Kosova shënon numrin më të lartë të infektimeve gjatë vitit 2021


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:31 - 28/03/21 |
Opi Nion

Kosova ka regjistruar në 24 orët e fundit dhjetë viktima dhe 914 raste të reja me koronavirus në 4.733 testime të kryera. Kjo shifër është më e larta e infektimeve gjatë 24 orëve të regjistruara brenda vitit 2021.

602 pacientë janë shëruar, duke e çuar në 72.415 numrin e përgjithshëm të të shëruarave.

Aktualisht  880 pacientë po trajtohen në klinikat dhe spitalet rajonale, nga të cilët 33 në gjendje të rënduar shëndetësore./Opinion.al

Pas